Łukasz „Melina” Meliński z tytułem "Dostawca - multimedia"

Łukasz „Melina” Meliński z tytułem "Dostawca - multimedia"

Z Grupą TRIAS Łukasz „Melina” Meliński związany jest od 2007 roku, jako Multimedia Designer, odpowiada za realizację multimediów, począwszy od projektu po finalną obsługę podczas eventu.

***

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą eventową?

Łukasz „Melina” Meliński: Swoją przygodę w branży eventowej rozpocząłem od pracy w firmie Lidex. Pierwsze miesiące były dla mnie czasem wytężonej nauki z zakresu techniki i technologii eventowej.

Następnym etapem było przejście do Grupy TRIAS (obecnie VES). Z każdą kolejną realizacją, w której uczestniczyłem coraz bardziej utwierdzałem się w przekonaniu w czym pragnę się specjalizować. Multimedia okazały się tym obszarem, z zakresu którego chcę rozwijać swoje umiejętności każdego dnia.

Największe osiągnięcia z perspektywy branży eventowej?

ŁM: Specyfika branży eventowej wymusza na nas ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych pozwalających na kreowanie efektu WOW. Do swoich największych osiągnięć, oddających innowacyjne możliwości technologii multimedialnych, zaliczyłbym realizacje o nietypowym charakterze i wysokim stopniu trudności  takie jak cykl  koncertów "Pasja według św. Łukasza" autorstwa Krzysztofa Pendereckiego oraz największy w Polsce Mapping 3D podczas Euro 2012 zrealizowany na fasadzie warszawskiego hotelu Novotel.  Ogromną satysfakcję sprawia mi również fakt, iż od 2009 roku odpowiadam za kompleksową obsługę techniki multimedialnej festiwalu muzycznego Open’er Festival.

Kluczowe Projekty 2015 roku

ŁM: W 2015 roku uczestniczyłem przy produkcji eventów o zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności, zarówno pod względem kreacji jak i realizacji oprawy multimedialnej. Najciekawsze projekty, w mojej ocenie, to te które opierają się na niestandardowych rozwiązaniach i innowacyjnych technologiach. Z perspektywy czasu do najciekawszych eventów zrealizowanych w 2015 zaliczyłbym przedpremierowy pokaz Porsche 911, którego główny element stanowiła poruszająca się po osi pionowej dioda w kształcie walca odsłaniająca nowe modele kultowej marki oraz galę Polacy z werwą, istotną nie tylko ze względu na rangę wydarzenia, ale również realizację do której posłużył mi najnowszej generacji Media Server d3 4x2pro. Do kluczowych projektów 2015 roku dodałbym również: multimedialno-oświetleniowy pokaz „Fuzja Marzeń“ oraz Galę Asseco 2015.

W jaki sposób wpływasz na kształt i sposób postrzegania branży eventowej , a w szczególności jej warstwy technicznej?

ŁM: Oprócz ciekawych, niestandardowych realizacji, podczas których wykorzystuję wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy w branży event technology, jestem zaangażowany również w pokazy specjalne, organizowane przez VES, dedykowane Agencjom Evnetowym. Podczas takich spotkań prezentuję  „od kuchni“ systemy i rozwiązania, z którymi pracuję każdego dnia, budując tym samym przy współpracy z Agencjami nową jakość naszej branży. Niejednokrotnie podczas tego typu spotkań rodzą się nowe pomysły na kolejne multimedialne aranżacje.

***

Łukasz swoją wiedzę i doświadczenie, zdobyte podczas wieloletniej pracy w branży eventowej, przekłada na realizacje na najwyższym światowym poziomie. Sam o sobie mówi, że od ponad 10 lat nie musi pracować, bo to co robi jest jego pasją i po prostu każdego dnia robi to co lubi. „To niesamowite uczucie, kiedy zdajesz sobie sprawę, że robisz to co kochasz i zostajesz za to nagrodzony i doceniony” – mówił po Gali Łukasz.