04.png 001.png 01.png

Osprzęt (okablowanie, peryferia), systemy elektryczne

Głównymi dostawcami tego typu rozwiązań na potrzeby naszej firmy są: Manfrotto, Mobil Tech, Genie Tower, Doughty Engineering LTD, Adam Hall, Fajer Zawiesia, Krauze.

Poza elementami mechanicznymi w skład okablowania oświetleniowego wchodzą także przewody, służące do doprowadzenia zasilania i przesyłu sygnału sterującego sprzętem oświetleniowym.

Okablowanie odgrywa więc bardzo ważną rolę. W jego skład wchodzą przede wszystkim kable, przewody i przedłużacze o różnej specyfice: od przedłużaczy 230V po przewody pozwalające na pobranie i przesył mocy niemal 0,5 MW (500 000W); przewody sterujące, tzw. DMX, które dzielą się ze względu na długość oraz rodzaje złącz (5pin i 3pin). Posiadamy również urządzenia pozwalające na przesył sygnału sterującego bezprzewodowo na duże odległości.

Na realizowanych przez nas eventach korzystamy z okablowania produkcji: ABL-Polska, Siemens, Titanex, Klotz, KonsBud Audio, Show Design, Wireless Solution.

Rozdzielnia elektryczna

Organizacja eventu wymaga użycia specjalistycznego sprzętu multimedialnego, w tym urządzeń elektrycznych. Sercem instalacji elektrycznej jest rozdzielnia elektryczna.

Podstawowym zadaniem rozdzielni elektrycznych jest doprowadzenie energii elektrycznej do wszystkich urządzeń, które jej potrzebują. To jak wygląda i z czego jest zbudowana, zależy głównie od systemu przyjętego przez użytkownika energii. W przypadku rozdzielni mniejszych zachowane są wszystkie standardy i różnice są zazwyczaj niewielkie. Wszystkie obwody powinny być odpowiednio zabezpieczone, stosownie do poboru mocy prądu w danym podzespole. Zastosowane gniazda - odbiory w danej rozdzielni zależą od systemu, jaki przyjęto do zasilania urządzeń elektrycznych. Część rozdzielni wyposażona jest w aparaturę kontrolo-pomiarową, tzw. mierniki, które na bieżąco informują o poborach prądu, częstotliwości prądu, wartości napięcia międzyfazowego, itp.

Podczas pracy z urządzeniami elektrycznymi najważniejsze jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. One dotyczą wszystkich, bez wyjątku, dlatego nasza firma korzysta ze sprawdzonych rozwiązań. Uszkodzona rozdzielnia elektryczna może stanowić ogromne zagrożenie dla pracowników, uczestników eventu oraz obiektu, w którym się on odbywa.

W ofercie VESU znajduje się głównie asortyment firmy ABL-Polska, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Posiadamy rozdzielnie elektryczne od 250A do 400A.