00.png 002.png 01.png

Konstrukcje mechanika i systemy sceniczne

Konstrukcje aluminiowe

Aby sprostać potrzebom naszych klientów, posiadamy w swojej ofercie około 1 km różnego rodzaju konstrukcji aluminiowych prostych, o przekroju głównie Quadrosystem oraz kilkanaście kół.

Przy realizacji wydarzeń stosujemy tylko sprawdzone, atestowane konstrukcje, bezpieczne dla wszystkich uczestników. Posiadamy sprzęt takich producentów jak: James Thomas czy Alumag. Rozpiętość odcinków konstrukcji zaczyna się od 25cm, a kończy na wielokrotnościach 400cm. W przypadku kół, ich średnice rozpoczynają się od 1m, a kończą na 15m. Niektóre konstrukcje proste są kompatybilne z kołami, co pozwala na montaż innych kształtów, np. owalnych.

Konstrukcje sceny wykorzystuje się do tworzenia scenografii, podczas koncertów, festiwali czy imprez realizowanych w studiach nagraniowych: TOPTrendy, Przystanek Woodstock, TV Show „Tak To Leciało”.

Statywy

Coraz częściej eventy realizuje się w punktach, których pierwotne zastosowanie nie miało takiego przeznaczenia. Nieodzownym w takim miejscu staje się wyposażenie ekipy realizującej wydarzenie w różnego rodzaju statywy.

Zaletami tych urządzeń jest prosta budowa. Wpływa ona na skrócenie czasu montażu i demontażu, rozmiar oraz udźwig. Daje to możliwość idealnego dopasowania wysokości konstrukcji do obiektu.

W ofercie VESU znajdują się statywy firm: Gienie Tower Super Lift, Mobitech, Doughty, Manfrotto, Widlicki. Statywy wykorzystuje się przede wszystkim do mocowania danego urządzenia typu kamery, podczas imprez kulturalnych, a także w obiektach hotelowych, halach produkcyjnych czy wystawienniczych.

Systemy sterowania (wyciągarki, sterowniki, etc.)

W ofercie VESU znajduje się około 50 różnych wyciągarek ręcznych i elektrycznych. Wszystkie urządzenia posiadają niezbędne atesty oraz aktualne książki przeglądów. Długość łańcuchów, jakimi dysponujemy, przekracza 12m. Sterowniki umożliwiają jednoczesne kontrolowanie aż 8 wyciągarek.

Urządzenia te wykorzystywane są głównie podczas dużych koncertów i festiwali, takich jak: Przystanek Woodstock, festiwal TOPTrendy.

Liny stalowe, pasy

Liny stalowe oraz pasy mają bardzo szerokie zastosowanie podczas realizacji imprez.

Wykorzystywane są m.in. do:

  • podwieszania konstrukcji (zarówno do urządzeń oświetleniowych, multimedialnych, jak i dźwiękowych),
  • zabezpieczania konstrukcji i pojedynczych urządzeń audio-wideo zgodnie z wymogami przepisów bezpieczeństwa podczas realizacji imprez masowych,
  • mocowania ładunku podczas transportu.

Liny stalowe oraz pasy muszą - bezwzględnie - posiadać odpowiednie atesty. Każda firma obsługująca imprezy masowe powinna posiadać szeroki asortyment lin - zarówno różnej długości oraz ze względu na ciężar jaki jest w stanie bezpiecznie przenieść.

Liny powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, mieć odpowiednią grubość oraz właściwe zakończenie (kausze, uszy).

Każda lina zanim zostanie dopuszczona do sprzedaży, poddawana jest odpowiednim próbom wytrzymałościowym - dopiero wtedy uzyskuje atest (odpowiedni certyfikat).

Większość lin stalowych, stosowanych w branży multimedialnej, jest wykonywana na specjalne zlecenie. Pasy wykonane są ze sprężystych włókien o odpowiednich właściwościach, które charakteryzują się wysoką odpornością na zerwanie.

Warto wspomnieć o pasach mocujących, które stosowane są do zabezpieczania ładunków.

Bogata oferta zawiesi i pasów, jest adekwatna do ilości osprzętu do nich. Wymienić tu należy choćby zaciski, bloczki, rolki, haki, karabińczyki, małpy, stop rolki i wiele innych elementów, używanych na co dzień w instalacjach multimedialnych.