Obsługa imprez masowych – jak się to robi fachowo?

Obsługa imprez masowych to bardzo odpowiedzialne zadanie. Dowiedz się jak firmy radzą sobie z takimi zdaniami. Co ważnego jest przy projektowaniu i realizacji takich dużych eventów w których udział biorą nieraz setki tysięcy osób. Jakie powinno być oświetlenie imprez a jakie nagłośnienie? Jak się to robi fachowo.

 
zdjęcie - Obsługa imprez masowych – jak się to robi fachowo?

Obsługa imprez masowych jest niezwykle drobiazgowym i rozbudowanym procesem wymagającym profesjonalizmu na każdym etapie pracy. Nawet najdrobniejsza pomyłka lub zaniedbanie może całkowicie przekreślić trud wieluset osób oraz skutecznie odebrać przyjemność i radość uczestnikom imprezy. Bardzo ważne jest również rozpoznanie potrzeb osoby składającej zamówienie na organizację takiego eventu - zupełnie inaczej przygotujemy konferencję czy szkolenie biznesowe, co innego przygotujemy podczas koncertu lub występu muzycznego, a jeszcze inaczej zorganizujemy festyny, jarmarki lub inne, szeroko rozumiane imprezy plenerowe. Na co należy zwrócić uwagę podczas organizacji imprez masowych? Jak przygotować się do różnych typów wydarzeń?

Organizacja imprez firmowych to prawdopodobnie najczęstsze i najpowszechniejsze zlecenia spośród wszystkich typów imprezy. Przyjmują one różne - często zupełnie odrębne od siebie - formy i kształty. Powszechne są wszelkiego rodzaju jubileusze lub "kamienie milowe" w danej firmie - wtedy istotną rolę odgrywa odpowiednie oświetlenie imprez, które pozwala zwrócić uwagę na konferansjera czy wytworzyć odpowiednią atmosferę. Często spotyka się również szkolenia biznesowe czy warsztaty, podczas których ważne jest zapewnienie odpowiedniego nagłośnienia oraz wystarczającą ilość mikrofonów i miejsc dla uczestników. Bankiety i nieformalne spotkania to równie częsty zakres zleceń, jaką jest obsługa imprez firmowych.

Zaawansowane technologie wizyjne. Dużego formatu obraz wideo, ciekawe wizualizacje. Oświetlenie sceniczne. Sprawdź co oferujemy.

Organizacja imprez plenerowych to kolejny z typów przygotowywania eventów i tak naprawdę poddany jest on największej ilości niewiadomych. Przede wszystkim należy oszacować ilość osób, których możemy się spodziewać na wydarzeniu. Jak wiadomo, na frekwencję również wpływają warunki atmosferyczne - ten czynnik również powinien zostać wzięty przez uwagę chociażby z tego względu, by wiedzieć, na jakim terenie zaplanować zabawę oraz jak rozmieścić poszczególne stanowiska z zadaszeniem. Czasami charakter imprezy - jak na przykład piknik rodzinny - podpowiada, kogo możemy się spodziewać; pomaga to w odpowiednim doborze atrakcji oraz organizacji dostępnej przestrzeni na terenie wydarzenia.

Organizacja koncertów z kolei to jeden z najbardziej rozbudowanych procesów - w zależności od popularności wykonawców lub na spodziewaną ilość osób, przygotowania rozpoczyna się od 3 miesięcy przed imprezą do nawet 3 lat wstecz. Bardzo wiele zależy od samego menadżera zespołu - może on złożyć specjalne zamówienia dla swoich "podopiecznych" nie tylko związanych z samym wyglądem imprezy, ale również z zapleczem. Dla przykładu - zespół "Metallica" w 2014 roku na Stadionie Narodowym zażyczył sobie, by pomieszczenia, w których przygotują się do koncertu były w kolorze czarnym, z bardzo stonowanym, chłodnym światłem. Organizatorzy oczywiście spełnili prośbę poprzez wytapetowanie wnętrza i wymianie oświetlenia na żarówki emitujące chłodną biel z przydymionymi kloszami. Ten przykład pokazuje, jak elastyczne muszą być osoby, których rolą jest obsługa imprez masowych.

Digiservice - obsługa, serwis i konserwacja systemów multimedialnych: - monitor LCD naprawa - serwis projektorów

 
Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszych zaawansowanych technologii wizyjnych.

W ofercie VES między innymi:

Pokazy multimedialne

Pokazy multimedialne Mapping 3D to nowoczesna technologia, która opiera się na prezentacji obrazu, grafik czy też materiału video »

Mapping 3D

Mapping 3D Zobacz jakie efekty można osiągnąć stosując mapping 3D »

Oświetlenie imprez

Oświetlenie imprez Widowiska i pokazy specjalne. Profesjonalna obsługa imprez   »

Kolejne artykuły

Sceny plenerowe przy organizacji koncertów i eventów
Dowiedz się o tym jak podesty sceniczne czy podesty estradowe wpływają na profesjonalną organizację imprez plenerowych. Jakie konstrukcje estradowe są nowoczesne. Jak bezpiecznie planować event i jakie sceny plenerowe są użyteczne. Jakie są typy...
Obsługa imprez firmowych – jak to robią profesjonaliści?
Jak profesjonaliści tworzą niesamowite efekty świetlne, które zachwycają nas w trakcie eventów? profesjonalna obsługa imprez firmowych - co to znaczy? Jakie wybrać nagłośnienie na imprezy? Jak dokonać wyboru firmy do obsługi imprez...
Kilka prostych kroków do wyboru najodpowiedniejszej sali szkoleniowej
Wyszukiwanie ofert sal szkoleniowych i konferencyjnych dawno nie było tak proste, jak na Spotello. Wystarczy poświęcić kilka chwil, aby otrzymać dostęp tylko do tych obiektów, które spełniają nawet najbardziej wygórowane...
Jakie oświetlenie zastosować w produkcjach telewizyjnych i estradowych.
Oświetlenie pomieszczenia czy terenu to niezwykle istotna kwestia w produkcjach telewizyjnych i estradowych. Odpowiednie naświetlenie doskonale „maluje” atmosferę każdego wydarzenia.  
Gra światłem w innym wymiarze
Duże imprezy masowe to dość duże wyzwanie dla każdego organizatora, kosztuje go to sporo pracy i czasu aby wszystko zgrywało się w jak najlepszy sposób i zadowalało uczestników wydarzenia.