Podesty estradowe – jakie wybrać?

Organizacja koncertów oraz innych imprez okolicznościowych wymaga nie tylko pięknej oprawy dekoracyjnej, lecz także zachowania bezpieczeństwa.

 
zdjęcie - Podesty estradowe – jakie wybrać?

W tym celu miejsce imprezy należy zawsze wyposażyć w odpowiednie podesty estradowe, sceny plenerowe oraz konstrukcje sceniczne. Niezwykle ważne są również lampy estradowe dodające niesamowitego efektu wizualnego każdej imprezie.


Organizowanie scenicznych wydarzeń artystycznych nie należy do łatwych zadań, bowiem wymagają one solidnej, estetycznej oraz w pełni bezpiecznej oprawy. Widzowie zawsze chcą dokładnie widzieć wykonawców, niezależnie od tego, czy śpiewają w chórze, czy odgrywają sztukę na scenie czy też są artystami muzycznymi. W związku z tym każde miejsce imprezy powinno być wyposażone w odpowiednie podesty estradowe.

 

Gwarantujemy profesjonalną oprawę multimedialną wydarzenia. Dobre nagłośnienie i oświetlenie konferencji.

Podesty estradowe – idealne podczas organizacji koncertów

Podest sceniczny jest swego rodzaju podwyższeniem, które świetnie nadaje się na różnego typu wydarzenia. Pozwala on na to, aby artyści imprezy byli dobrze widoczni nawet z daleka. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów jest podest sceniczny, dzięki któremu stworzenie sceny jest bardzo szybkie oraz łatwe. Ponadto jego istotną zaletą tej konstrukcji jest fakt, że mogą one być w łatwy sposób montowane, usuwane, przechowywane oraz przenoszone na nowe miejsca, w których to mogą być ponownie użyte.

Estetyczne oraz wytrzymałe sceny mobilne

Obecnie na rynku nie brakuje profesjonalnych firm, które zajmują się produkcją czy wynajmem zaawansowanych scen składających się z wytrzymałych oraz stabilnych konstrukcji. Charakteryzują się one nie tylko wysoką estetyką wizualną, lecz także ogromną wytrzymałością.

Takie podesty sceniczne umożliwiają tworzenie modułowych scen, wybiegów, estrad, widowni, podiów, stoisk czy ekspozycji. Na obrzeżu tych podestów znajdują się odpowiednie rowki, które służą do mocowania wszelkiego typu kotar, osłon, reklam oraz wielu innych akcesoriów. Dzięki możliwości zastosowania różnorodnych nóg można bez większego problemu zbudować estrady o różnych wysokościach. Większość dostępnych na rynku modeli podestów ma możliwość wygłuszenia i można je łączyć ze sobą, w ten sposób, że powstają znacznych rozmiarów nowoczesne sceny mobilne.

Jakie są funkcje nowoczesnych podestów scenicznych?

Większość oferowanych podestów scenicznych jest wyposażona w dodatkowe elementy, które to w istotny sposób zwiększają ich funkcjonalność oraz i estetykę. Wśród wielu z nich można wymienić: schodki, poręcze, klamry, uchwyty i wiele innych elementów.

Podesty te zapewniają pełne bezpieczeństwo, bowiem są wykonywane z wysokiej jakości, solidnych profili aluminiowych, które to są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Co więcej składają się one z blatów o antypoślizgowej oraz wodoodpornej powierzchni.

Nowoczesne podesty aluminiowe dostępne są na rynku w wersji klasycznej oraz z zamontowanymi barierkami, chroniącymi użytkowników przed upadkiem. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas imprez organizowanych w szkołach, domach kultury i wielu innych placówkach użyteczności publicznej. Większość nóg podestów jest regulowanych za pomocą podstaw teleskopowych. I co więcej do podestów można montować różne banery czy kotary.

Wybór tych produktów jest ogromny, zatem każdy organizator może wybrać podesty idealne do organizowanej imprezy.

 
Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszych zaawansowanych technologii wizyjnych.

W ofercie VES między innymi:

Pokazy multimedialne

Pokazy multimedialne Mapping 3D to nowoczesna technologia, która opiera się na prezentacji obrazu, grafik czy też materiału video »

Obsługa wystaw

Obsługa wystaw Obsługa wystaw. festiwali i koncertów. Zaawansowane technologie wizyjne. »

Mapping 3D

Mapping 3D Zobacz jakie efekty można osiągnąć stosując mapping 3D »

Kolejne artykuły

Systemy nagłośnieniowe na eventach
Eventy to wydarzenia dość trudne do zorganizowania z wielu powodów. Dlatego też obsługa imprez masowych nie jest czymś, z czy bez problemu poradzić może sobie każdy. Aby takie wydarzenia były w pełni udane, spełnionych zostać musi wiele...
Profesjonalne konstrukcje sceniczne
Profesjonalna obsługa ewentów nie należy do łatwych zadań. Organizując ważną imprezę plenerową trzeba wyposażyć miejsce imprezy w bezpieczne konstrukcje sceniczne.  
Lampy sceniczne – jak tworzyć nastrój?
Jak zaplanować profesjonalne oświetlenie imprez? Jakie są rodzaje oświetlenia imprezowego? Jakie lampy sceniczne wybrać żeby stworzyć klimat i nastrój występu czy przedstawienia?  
Wyjątkowa organizacja imprez plenerowych
Zapewne każdy z nas wybierając się na koncert, festiwal, jarmark lub innego rodzaju imprezy plenerowe oczekuje wyśmienitej rozrywki i dopięcia spraw na ostatni guzik. Organizacja imprez plenerowych to odpowiedzialna i wieloetapowa praca,...
Ciekawe pokazy laserowe
Zdecydowana większość ludzi, która uczestniczy w firmowym dużym evencie, albo przychodzi na koncert ulubionej gwiazdy czy wybiera się na kilkudniowy festiwal muzyczny, nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wiele pracy różnych...