Podesty sceniczne – ważny element organizacji koncertów

Organizacja festiwalu czy imprezy na pewno nie jest najprostszą sprawą na świecie. Przede wszystkim trzeba pamiętać o naprawdę wielu sprawach. Co ciekawe - czasem większe znaczenie mają szczegóły niż naprawdę "grube" zadania. O czym zatem trzeba pamiętać podczas organizacji koncertów czy innych eventów? Jakie szczegóły są naprawdę istotne?

 
zdjęcie - Podesty sceniczne – ważny element organizacji koncertów

Ogólne wyznaczniki dobrej imprezy

Przede wszystkim zacznijmy jednak od pewnych ogólnych wyznaczników. Na początek na warsztat weźmy imprezy plenerowe. Organizacja imprez plenerowych jest o tyle trudna, że naprawdę taką imprezę należy zgłosić do wielu przeróżnych instytucji oraz uzyskać wiele zgód. Przede wszystkim zatem należy wybrać rozsądnie lokalizację pod kątem dróg ewakuacyjnych, możliwości zgromadzenia tak wielu osób itp. Ponadto trzeba wiedzieć - czy miasto wyrazi zgodę na taki poziom hałasu w danym miejscu? Jak ogrodzić taki obszar? Jak zapewnić zabezpieczenie medyczne dla uczestników imprezy? Organizacja imprez zamkniętych jest o tyle prostsza, że tutaj dane budynki są już najczęściej świetnie dostosowane do imprez masowych.

Posiadamy w swojej ofercie około 1 km różnego rodzaju konstrukcji aluminiowych. Atestowana konstrukcja sceniczna. Sprawdź.

Konstrukcje sceniczne - wyjątkowo ważne

Przejdźmy teraz od ogółu do szczegółu i zajmijmy się kwestią sceny - jej wygląd zdecydowanie ma ogromny wpływ tutaj na cały event. Przede wszystkim ważny jest tutaj ogół konstrukcji - musi być bezpieczny oraz zapewniać dobre rozkładanie się dźwięku. Dalej oczywiście trzeba spojrzeć na całe konstrukcje estradowe pod kątem scenografii. Oznacza to, że muszą one mieć zapewnione odpowiednie oświetlenie, możliwość zainstalowania np. laserów, dalej - odpowiednią scenografię. Tu trzeba także pomyśleć o sprzęcie - odpowiednim nagłośnieniu itp. I pewien szczegół, o którym się nie myśli - otóż konstrukcja sceny może już poniekąd w pewnym sensie stanowić część scenografii. Szczególnie zaś sceny plenerowe - je od początku można aranżować w pewnym stylu, tak aby konstrukcja sceny nie stałą w opozycji do ogólnego charakteru imprezy. Przykładowo inaczej będzie wyglądała konstrukcja na koncert muzyki country w Teksasie a inaczej na wieczór z muzyką nowoczesną w Berlinie.

Jesteśmy liderem organizacji eventów specjalnych.

Zobacz jedno z najciekawszych naszych rozwiązań: mapping 3D na budynku

Podesty sceniczne - niedoceniany szczegół

Na koniec należy wspomnieć jeszcze o jednej, bardzo ważnej sprawie - acz często niezauważanej. Chodzi tu bowiem o podesty sceniczne. Często bierzemy po prostu takie, jakie są. Jest to niestety duży błąd. Czemu? Na początek rozważmy takie naprawdę "grubsze" przyczyny. Przede wszystkim na scenę mogą chcieć i mieć możliwość dostać się osoby niepełnosprawne - wówczas kiepsko wypadniemy jako organizatorzy z podestami scenicznymi schodkowymi. Ponadto różne są koncerty - czasem wokaliści, zespół czy sztab ludzi z nimi wcale nie są w wieku młodzieńczym ani w ogromnej sprawności fizycznej.

Porzucając jednak te ekstremalne sytuacje, weźmy pod uwagę, że podesty sceniczne mają także ogromny wpływ na wejście danego prezentera, wokalisty itp. Czy chce on wbiec nagle niczym w amerykańskich filmach czy może pojawić się nagle na pośrodku sceny? A może woli iść na początek z przodu między fanami albo nadejść z boku? Podesty estradowe naprawdę odgrywają ogromną rolę!

 
Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszych zaawansowanych technologii wizyjnych.

W ofercie VES między innymi:

Obsługa techniczna konferencji

Obsługa techniczna konferencji Organizując konferencje i kongresy należy pamiętać o sprawdzonym i doświadczonym partnerze technicznym »

Widowiska multimedialne

Widowiska multimedialne VES jest jedną z nielicznych firm, która zapewnia kompleksową obsługę imprez, począwszy od pomysłu »

Obsługa wystaw

Obsługa wystaw Obsługa wystaw. festiwali i koncertów. Zaawansowane technologie wizyjne. »

Kolejne artykuły

Lampy estradowe – jakie się stosuje?
Imprezy masowe są bardzo popularnie i cieszą się zazwyczaj ogromnym zainteresowaniem. Zainteresowanie to jest szczególnie duże, gdy impreza jest darmowa albo gdy występuje na niej znana osobistość.  
Organizacja koncertów – jak to zrobić dobrze?
Koncert - to świetne wydarzenie, które zawsze przyciąga wiele osób chcących odpocząć od wszechobecnej, codziennej rutyny. Organizacja koncertu jednakże zdecydowanie nie jest prostą sprawą, przede wszystkim z uwagi na naprawdę bardzo...
Podesty estradowe – jakie wybrać?
Organizacja koncertów oraz innych imprez okolicznościowych wymaga nie tylko pięknej oprawy dekoracyjnej, lecz także zachowania bezpieczeństwa.  
Systemy nagłośnieniowe na eventach
Eventy to wydarzenia dość trudne do zorganizowania z wielu powodów. Dlatego też obsługa imprez masowych nie jest czymś, z czy bez problemu poradzić może sobie każdy. Aby takie wydarzenia były w pełni udane, spełnionych zostać musi wiele...
Profesjonalne konstrukcje sceniczne
Profesjonalna obsługa ewentów nie należy do łatwych zadań. Organizując ważną imprezę plenerową trzeba wyposażyć miejsce imprezy w bezpieczne konstrukcje sceniczne.