Technika sceniczna

Scena jest głównym miejscem, na którym odbywa się całej wydarzenie. Musi być tak przygotowana aby dobrze wyglądała na żywo a także w reflektorach kamer czy aparatów.

zdjęcie - Technika sceniczna

Zatem potrzebna jest tu wiedza profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie w organizowaniu takich imprez a także dobry sprzęt, który wykona za nas większość roboty. Jednak na tym dobrym sprzęcie trzeba się znać i trzeba posiadać wiedzę, kiedy się nada a kiedy będzie niepotrzebny.

Do tego by cała scena prezentowała się wyśmienicie potrzebne jest dobre oświetlenie. Kreatywne, wielobarwne oświetlenie jest w nowoczesnym świecie i architekturze wręcz nieodzowne. Dlatego dobrze sprawdzą się tutaj klasyczne i płaskie reflektory PAR, niezwykłe efekty świetlne czy moving lights. Żadne oświetlenie nie może obejść się w dzisiejszych czasach bez wielostronnych reflektorów z interesującymi opcjami i najnowocześniejszą technologią LED do otwartych przestrzeni. Także przydadzą się tutaj najnowszej generacji lasery oraz generatory mgły i wiatru, dzięki którym cały obraz sceny zostanie wzbogacony o dodatkowe efekty i niezwykłą atmosferę.

Zaraz po oświetleniu przychodzi na myśl nagłośnienie sceniczne, które odgrywa kluczową rolę w odbiorze całej imprezy masowej. Źle dobrane nagłośnienie może popsuć całą imprezą. Dlaczego jest ono takie ważne? To właśnie dzięki odpowiedniemu nagłośnieniu można uzyskać odpowiednie brzmienie oraz barwę głosu i wiele innych parametrów. Różnorodne kolumny czy też końcówki mocy są ważne jeśli chcemy ukazać realny i czysty dźwięk. Mikrofony, miksery dźwięku, akcesoria i wiele innych produktów to elementy bez których nagłośnienie nie może istnieć. Te elementy odgrywają szczególną rolę w odtwarzaniu dźwięku, który jest tak ważny podczas dużych eventów.

Innymi ważnymi elementami są na pewno scena czy jej umeblowanie. Taki wybór można dokonać przy pomocy sprzedawców, którzy posiadają profesjonalną wiedzę na temat umeblowania sceny i wyborze samej sceny. W grę wchodzi wielkość imprezy i ilość osób, która będzie występowała na scenie.

Photo by mentatdgt from Pexels

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszych zaawansowanych technologii wizyjnych.

W ofercie VES między innymi:

Obsługa techniczna konferencji

obsługa techniczna konferencji Organizując konferencje i kongresy należy pamiętać o sprawdzonym i doświadczonym partnerze technicznym... »

Widowiska multimedialne

widowiska multimedialne VES jest jedną z nielicznych firm, która zapewnia kompleksową obsługę imprez, począwszy od pomysłu... »

Pokazy multimedialne

pokazy multimedialne Mapping 3D to nowoczesna technologia, która opiera się na prezentacji obrazu, grafik czy też materiału video... »

Kolejne artykuły

Technika estradowa
Estrada jest miejscem, gdzie odbywają się masowe imprezy. Dlatego aby było ono naprawdę widowiskowe potrzebna tu jest kompetentna wiedza osób, które znają się na odpowiednim doborze światła, nagłośnienia czy technik audiowizualnych,...
Ciekawe oświetlenie sceniczne
Podczas organizacji imprezy oświetlenie ma bardzo istotny wpływ na efekt końcowy imprezy. Dlatego podczas organizacji wydarzenia, warto przyłożyć się do znalezienia idealnego oświetlenia, które będzie dobre jakościowo i spełniało wszystkie...
Obsługa imprez w Warszawie
Imprezy muszą być widowiskowe aby przyciągały gości. Dlatego organizator musi zadbać nawet o najmniejsze szczegóły takie jak: oświetlenie, sprzęt muzyczny, miejsce. Wszystkie szczegóły mają znaczenie dla wrażeń wizualnych. To...
Technicy przy filmie
Czy można wyobrazić sobie tworzenie filmu bez odpowiedniej oprawy świetlnej? Czy istnieje reżyser, który rozpoczynając pracę na kolejnym filmem nie bierze pod uwagę konieczności prawidłowego obsługi technicznej?
Impreza światła
Oświetlenie imprez jest zadaniem, które już dawno wyszło poza amatorskie podłączanie kilku kolorowych żarówek i lustrzanej kuli. Współczesne rozwiązania w tym zakresie to przede wszystkim zupełnie nowe rozwiązania...